Termomodernizacja

Termomodernizacja

– Termomodernizacja –

Budynek wielorodzinny - termomodernizacja

Rodzaj projektu

Bielsko-Biała

Lokalizacja

1

560 m2

Powierzchnia

Maj 2012

Data

Wolnostojący mały budynek w zabudowie budynków wielorodzinnych w projekcie podlega renowacji i „termomodernizacji”. Projekt miał za zadanie zachowanie maksimum walorów dobrze zaprojektowanego budynku ale nadgryzionego przez ząb czasu ale równocześnie wprowadzić nowe materiały uatrakcyjniające go. Zachowano pierwotny podział elewacji wprowadzając dodatkowy materiał – drewno – które podkreśla tylko elementy korony dachu oraz strefę wejścia. Dzięki temu prace remontowe są stosunkowo tanie ale zarazem unowocześniają nieco wygląd budynku.

Siłownia cieplna

Siłownia cieplna

– Siłownia cieplna –

Budynek siłowni

Rodzaj projektu

Psary – Sarnów (k. Katowic)

Lokalizacja

MULTIPROJEKTSTUDIO, AT-Inżynieria, S-I-S

Współpraca

1

560 m2

Powierzchnia

Maj 2012

Data

Projekt kotłowni/siłowni dla centralnego systemu podgrzewania wody do instalacji ogrzewania budynków szklarni w gospodarstwie ogrodniczym. Trzy niezależne nawy głównej hali zaopatrzone w kotły o mocy docelowej kotłowni 15000kW. Każda nawa posiada niezależny układ odprowadzenia spalin oraz skład opału z automatycznym podajnikiem co powoduje że obiekt z automatyką staje się autonomiczny i dużej części bezobsługowy.

Dom mieszczański

Dom mieszczański

– Dom mieszczański –

Budynek mieszklany

Rodzaj projektu

Stary Sącz

Lokalizacja

1

3.700 m2

Powierzchnia

Grudzień 2013

Data

Projekt inwentaryzacyjny odtworzeniowa zabytkowego budynku mieszkalnego z 1869 r. Ze względu na zły stan konstrukcji budynek podlegał rozbiórce. Zabytkowa strefa miasta oraz wyjątkowy charakter budynku zabudowy mieszczańskiej spowodował iż konserwator wystąpił do urzędu o zapis w wytycznych planu miejscowego o odtworzenia budynku w stanie zbliżonym do pierwotnego.

KWK ”Katowice” – Budynek Elektrowni

KWK ”Katowice” – Budynek Elektrowni

– KWK ”Katowice” – Budynek Elektrowni –

Budynek przemysłowy

Rodzaj projektu

Katowice

Lokalizacja

arch. Grzegorz Bednarczyk

Współpraca

1

3.700 m2

Powierzchnia

Listopad 2005

Data

Projekt inwentaryzacyjny zabytkowego zespołów budynków byłej kopalni KWK “Katowice”. Kopalnia pierwotnie zwana „Ferdynand” powstała w Bogucicach z inicjatywy emerytowanego rotmistrza Ignacego Ferdinanda von Beyma – zamieszkałego w Tarnowskich Górach – kopalnia formalnie uruchomiła wydobycie 1823. Przedmiotem inwentaryzacji był budynek dawnej siłowni – elektrowni dla dawnego kompleksu kopalnianego Kopalni Węgla Kamiennego „Katowice”.